Prispeli ste na spletne strani Slovenskega agronomskega društva! Tukaj najdete vse novice v zvezi s simpozijem Novi izzivi v agronomiji, si skopirate zbornike preteklih simpozijev, se včlanite v društvo in izveste, kaj je novega glede letne ekskurzije društva.
Pomoč kmetov pri preprečevanju globalnega segrevanja
Dokument “Rodovitna prst za dobro kmeta in okolja – smernice” (PDF, 2.6 MB) je pripravila strokovna skupina iniciative za osveščanje o krizi prsti in potrebe po ohranitvenem kmetijstvu. V njem so predstavljeni predlogi za ohranjanje in povečanje rodovitnosti tal, prst namreč predstavlja kompleksen, pravzaprav največji ekosistem na kopnem. Vsi si moramo prizadevati za ohranitev planeta, zato je še kako pomembno, da razmišljamo dolgoročno, da izvajamo ukrepe, ki so vzdržni in predstavljajo možnost, da najprej upočasnimo, nato ustavimo, na koncu pa obrnemo trende, ki uničujejo rodovitno prst.
Novi izzivi v agronomiji v oddaji Ljudje in zemlja
Simpozij Novi izzivi v agronomiji 2023 je obiskala tudi ekipa nacionalne TV, oddaje Ljudje in zemlja; vabljeni k ogledu zanimivih poudarkov dogodka na RTV SLO.
Novi izzivi v agronomiji v oddaji Od setve do žetve
Nekaj utrinkov s simpozija Novi izzivi v agronomiji, ki je potekal 26. in 27. januarja 2023 v Laškem, je povzela v oddaji Od setve do žetve novinarka Jernejka Drolec. Vabljeni k poslušanju od 1:47 minute. Več.
Predstavitev v oddaji Ljudje in zemlja
V oddaji Ljudje in zemlja smo člani organizacijskega odbora simpozija Novi izzivi 2021 predstavili vsebino letošnjih prispevkov. Vabljeni k ogledu in poslušanju na povezavi: Društvo slovenskih agronomov (rtvslo.si).
Namen našega društva
Namen društva je povezovanje agronomk in agronomov, varstvo njihovih interesov, strokovni dvig in uveljavitev agronomije. Organizira znanstvena/strokovna srečanja, ekskurzije in skrbi za publiciranje. Leta 2006 mu je Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo dodelilo status društva, ki deluje v javnem interesu na področju raziskovalne dejavnosti.
V svoje vrste vabimo člane
Redni člani društva lahko postanejo diplomirane agronomke ali diplomirani agronomi (dipl. ing. agr. ali dipl. inž. kmet.) ali druge diplomantke ali diplomanti fakultete ali visoke strokovne šole, katerih delo je povezano s kmetijstvom, in ki sprejmejo statut društva, podajo pisno pristopno izjavo ter plačajo članarino za tekoče leto.